Duomenų apsauga

Džiaugiamės, kad lankotės mūsų tinklalapiuose. Toliau norėtume Jus informuoti apie Jūsų duomenų tvarkymą remiantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) 13 str.

Atsakingasis asmuo

Už toliau nurodytą duomenų rinkimą ir tvarkymą yra atsakinga leidimo duomenyse nurodyta institucija.

Naudojimo duomenys

Jei lankotės mūsų tinklalapiuose, statistikos tikslais vadinamieji naudojimo duomenys laikinai saugomi mūsų žiniatinklio serveryje kaip protokolas, siekiant pagerinti mūsų tinklalapių kokybę. Šį duomenų rinkinį sudaro:

  • puslapis, iš kurio buvo prašoma failo,
  • failo pavadinimas,
  • užklausos data ir laikas,
  • perduotų duomenų kiekis,
  • prieigos būsena (failas perkeltas, failas nerastas),
  • naudotos žiniatinklio naršyklės tipo aprašymas,
  • prašomojo kompiuterio IP adresas, kuris yra sutrumpintas taip, kad nuorodos į asmenis negalima atkurti.

Minėti protokolo duomenys yra saugomi tik anonimiškai.

Duomenų perdavimas tretiesiems asmenims

Vykdydami užsakymą Jūsų duomenis remdamiesi BDAR 28 str. perduodame paslaugų teikėjams, kurie prižiūri mūsų tinklalapių ir su tuo susijusius procesų veikimą. Mūsų paslaugų teikėjai griežtai laikosi mūsų nurodymų ir yra įpareigoti pagal sutartį. Tai gali būti, pvz., prieglobos ar žiniatinklio analizės paslaugų teikėjas.

Duomenų perdavimas trečiosioms šalims

DKartais perduodame asmeninę informaciją trečiajai šaliai už ES ribų. Tokiu atveju mes pasirūpiname tinkamu duomenų apsaugos lygiu: „Google“ ir „Facebook“ (JAV) atveju tinkamą duomenų apsaugos lygį užtikrina atitinkamas dalyvavimas Privatumo apsaugos („Privacy Shield“) susitarime (BDAR 45 str. 1 d.).

Slapukai

Savo tinklalapiuose naudojame slapukus. Slapukai yra maži tekstiniai failai, kuriuos galima išsaugoti ir nuskaityti Jūsų prietaise. Slapukai skirstomi į sesijos slapukus, kurie ištrinami iš karto, kai uždarote naršyklę, ir nuolatinius slapukus, kurie ir toliau saugomi pasibaigus atskirai sesijai. Slapukuose gali būti duomenų, leidžiančių atpažinti naudojamą prietaisą. Tačiau kai kuriais atvejais slapukuose būna tik informacija apie tam tikrus nustatymus, kurie neleidžia identifikuoti asmenų.

Savo tinklalapiuose naudojame sesijos ir nuolatinius slapukus. Slapukus naudojame remdamiesi BDAR 6 str. 1 d. 1 psl. f punktu ir siekdami, kad vartotojai galėtų optimaliai naudotis internetu, bei norėdami pritaikyti mūsų tinklalapio pristatymą.

Galite nustatyti, kad Jūsų naršyklė informuotų Jus apie slapukų įrašymą. Taip galėsite kontroliuoti slapukų naudojimą. Be to, slapukus galite bet kada ištrinti naudodami atitinkamą naršyklės nustatymą ir neleisti patalpinti naujų slapukų. Atminkite, kad tokiu atveju mūsų tinklalapiai gali tinkamai neveikti ir dėl techninių priežasčių gali būti neprieinamos kai kurios funkcijos.

Google Analytics

Kad galėtume sukurti poreikius atitinkantį tinklalapį, „Google Analytics“ pagalba sukuriame pseudoniminius naudotojo profilius. „Google Analytics“ naudoja slapukus, kurie gali būti išsaugomi Jūsų prietaise ir kuriuos mes galime nuskaityti. Tokiu būdu galime atpažinti ir skaičiuoti sugrįžtančius lankytojus. Duomenys apdorojami remiantis BDAR 6 str. 1 d. 1 psl. f punktu bei Telemedijos įstatymo (TMG) 15 str. 3 d. ir siekiant sužinoti, kaip dažnai mūsų tinklalapiuose lankėsi skirtingi naudotojai.

Slapuko sukaupta informacija apie Jūsų naudojimąsi šiuo tinklalapiu paprastai perduodama „Google“ ir saugoma Jungtinėse Amerikos Valstijose esančiuose serveriuose. Kadangi šiame tinklapyje yra aktyvi IP anonimizavimo funkcija, „Google“ prieš tai Jūsų IP adresą sutrumpina Europos Sąjungos šalyse. Tik išskirtiniais atvejais pilnas IP adresas siunčiamas į „Google“ serverį JAV (tinkamas duomenų apsaugos lygis pagal BDAR 45 str. 1 d. užtikrinamas „Google “dalyvaujant Privatumo apsaugos („Privacy Shield“) susitarime) ir tik tada ten sutrumpinamas. Be to, su „Google LLC“ (JAV) mes turime sudarę sutartį dėl užsakymų apdorojimo remiantis BDAR 28 str. Remiantis šia sutartimi „Google“ visą informaciją griežtai naudos tikslingai tam, kad įvertintų mūsų tinklalapio naudojimą ir parengtų ataskaitas apie tinklalapio aktyvumą.

Bet kada galite tokiam duomenų tvarkymui paprieštarauti. Tą galite padaryti tokiais būdais:

užkirsti kelią slapukų įrašymui galite atitinkamai nustatę naršyklės programinę įrangą; tačiau atkreipiame dėmesį, kad tokiu atveju gali būti taip, jog negalėsite naudotis visomis šio tinklalapio funkcijomis.

TBe to, „Google“ galite neleisti rinkti slapuko sukauptus duomenis, susijusius su Jūsų tinklalapio naudojimu (įskaitant Jūsų IP adresą), ir juos apdoroti, jei paspaudę šią nuorodą (http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=de) atsisiųsite ir instaliuosite naršyklės papildinį.

Be to, „Google Analytics“ galite neleisti rinkti duomenų spustelėję toliau esančią nuorodą. Nustatomas atsisakymo slapukas, kuris visam laikui neleis ateityje rinkti Jūsų duomenų, kai lankysitės šiame tinklapyje: Spauskite čia, jei nesutinkate su „Google Analytics“ vykdomu Jūsų duomenų apdorojimu.

Duomenų saugumas

Siekdami kuo geriau apsaugoti Jūsų duomenis nuo pašalinių, imamės techninių ir organizacinių priemonių. Savo tinklalapiuose naudojame šifravimo metodą. Jūsų informacija perduodama iš Jūsų kompiuterio į mūsų serverį ir atvirkščiai internetu naudojant TLS šifravimo metodą. Tai atpažinsite iš to, kad Jūsų naršyklės būsenos juostoje užrakto simbolis yra užrakintas, o adreso eilutė prasideda .

„Google“ pakartotinės rinkodaros (Google Remarketing) technologijos

Naudojame „Google“ kelių įrenginių pakartotinės rinkodaros (Cross-Device Remarketing) technologijas, kad Jums Jūsų lankymosi mūsų tinklalapiuose pagrindu kituose internetiniuose puslapiuose būtų rodoma tikslinga reklama. Duomenys apdorojami tik gavus Jūsų sutikimą remiantis BDAR 6 str. 1 d. 1 psl. c punktu.

Kaip veikia pakartotinė rinkodara?

Kai lankotės mūsų tinklalapiuose, gali būti, kad „Google“ atkuria Jūsų naršyklės ar įrenginio atpažinimo požymius (pvz., sukuria naršyklės pirštų atspaudą), įvertina Jūsų IP adresą arba mažo tekstinio failo atpažinimo forma Jūsų įrenginyje įrašo atpažinimo požymį (pvz., trečiosios šalies slapuką). Taip pat gali būti, kad „Google“ Jūsų apsilankymą mūsų internetinėse svetainėse susieja su vienu ar daugiau šių atpažinimo požymių, kuriuos išsaugo, kad kitose interneto svetainėse matytumėte mūsų reklamą.

Anksčiau paminėti atpažinimo požymiai konfigūruojami kaip slapyvardžiai ir „Google“ gali juos naudoti Jūsų prietaisui kitose internetinėse svetainėse atpažinti. Jei Jūs, pvz., lankotės puslapyje, kuris dalyvauja „Google“ vaizdinės reklamos tinkle (t. y. reklamą skelbia „Google“ užsakymu), „Google“ Jūsų prietaisą ir naršyklę gali atpažinti remdamasi pirmiau nurodytais požymiais.

Savo internetinėse svetainėse taip pat galime patalpinti taip vadinamas „pakartotinės rinkodaros žymomis“. Tai reiškia, kad į mūsų internetines svetaines galime įtraukti raktinius žodžius, kurie yra susiję su rodomo puslapio turiniu (pvz., produktų ar paslaugų kategorijas). Naudojami raktiniai žodžiai nėra susiję nei su asmenine informacija nei su neskelbtina informacija. „Google“ gauna ir išsaugo šiuos raktinius žodžius prie aukščiau minėtų atpažinimo požymių. Taigi, kai lankotės puslapyje, kurį pažymėjome konkrečia produktų kategorija, „Google“ išsaugo tą raktinį žodį ir susieja jį su Jūsų atpažinimo požymiais.

Tā mēs Google varam pilnvarot tādas reklāmas ieslēgšanu citās internetvietnēs, kas atkarīga no pie mums apmeklētajām vietnēm. Tātad, ja jūs apmeklējat citu internetvietni, kas piedalās Google ekrāna reklāmas tīklā, pēc atpazīšanas pazīmēm un pie šīm atpazīšanas pazīmēm saglabātajiem atslēgvārdiem Google var atpazīt, vai un, ja nepieciešams, kāda mūsu reklāma jums ir jāparāda.

Tokiu būdu mes galime „Google“ prašyti reklamą rodyti kituose tinklalapiuose, kuri atsiranda apsilankius mūsų svetainėse. Jei lankotės kitame „Google“ vaizdinės reklamos tinkle dalyvaujančiame tinklapyje, „Google“ remdamasi atpažinimo požymiais ir prie jų išsaugotais raktiniais žodžiais gali atpažinti, ar reikia Jums rodyti mūsų reklamą, jei taip, kokią.

Daugiau informacijos apie „Google“ pakartotinės rinkodaros (Google Remarketing) technologijų veikimo principą rasite www.google.com/policies/technologies/ads/.

Ką reiškia kelių prietaisų pakartotinė rinkodara (Cross-Device Remarketing)?

Jei užsiregistruosite „Google“ paslaugoms naudodami savo prisijungimo duomenis arba vieną ar daugiau „Google“ paskyrų, „Google“ gali sujungti skirtingų naršyklių ir prietaisų atpažinimo požymius. Vadinasi, jei „Google“ kada nors sukūrė savo Jūsų naudojamo nešiojamojo kompiuterio, darbalaukio ar išmaniojo telefono bei planšetinio kompiuterio atpažinimo požymį, tokie atpažinimo požymiai gali būti susieti vienas su kitu, kai tik prisijungę savo duomenis naudosite kurią nors „Google“ paslaugą arba po to, kai būsite ja pasinaudoję. Tokiu būdu „Google“ mūsų reklamos kampanijas gali tikslingai patalpinti naudotojų prietaisuose. Tačiau „Google“ tai padarys tik tuo atveju, jei anksčiau sutikote su tokiu duomenų apdorojimu.

Jūs galite atlikti reklamos nustatymus.

Bet kada galite tokiai reklamos formai paprieštarauti. Apsilankykite šiame puslapyje https://support.google.com/ads/answer/2662922 ir deaktyvuokite personalizuotą reklamą. Įsidėmėkite, kad šie nustatymai gali turėti įtakos ne visiems naudotojų prietaisams ir naršyklėms. Daugiau informacijos taip pat rasite https://support.google.com/ads/answer/2662922.

„Facebook“ pakartotinė rinkodara (Facebook Remarketing)

Šia tinklalapyje naudojama „Facebook Inc.“ pakartotinės rinkodaros funkcija „Custom Audience“ („Facebook“). Ši funkcija skirta šio tinklalapio lankytojams lankantis socialiniame tinkle „Facebook“ pristatyti interesais pagrįstus reklamos skelbimus („Facebook-Ads“). Šiuo tikslu šiame tinklalapyje buvo įdiegtas „Facebook“ stebėjimo taškas. Per šį stebėjimo tašką lankantis tinklalapyje sukuriamas tiesioginis ryšys su „Facebook“ serveriais. Tokiu būdu „Facebook“ perduodama informacija, kad lankėtės šiame tinklalapyje, o „Facebook“ šią informaciją priskiria Jūsų asmeninei „Facebook“ naudotojo paskyrai. Jei norite gauti daugiau informacijos apie „Facebook“ duomenų rinkimą ir naudojimą, taip pat su tuo susijusias Jūsų teises ir būdus, kaip apsaugoti privatumą, žr. „Facebook“ privatumo politiką https://www.facebook.com/about/privacy/."

Pakartotinės rinkodaros funkciją „Custom Audiences“ „Facebook“ galite deaktyvuoti apsilankę puslapyjehttps://www.facebook.com/settings?tab=ads§ion=oba&view. Tam turite prisijungti prie „Facebook“.

Įterpti „YouTube“ vaizdo įrašai

Kai kuriuose tinklalapių įdėtiniuose puslapiuose mes įterpiame „YouTube“ vaizdo įrašų. Atvėrus šiuos įdėtinius puslapius įkeliamas „YouTube“ turinys. Taip „YouTube“ gauna ir Jūsų IP adresą, kurio reikia turiniui atverti. Iš esmės mes neturime jokios įtakos tolesniam duomenų tvarkymui „YouTube“ platformoje. Tačiau įterpdami vaizdo įrašus mes aktyvinome „YouTube“ siūlomą išplėstinį duomenų apsaugos režimą.

Google Maps

Žemėlapiams rodyti ir nuorodoms kurti naudojame „Google Maps“. „Google Maps“ valdo „Google LLC“, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, JAV. Jei naudojate „Google Maps“ žemėlapį, pvz., spustelėję ten mūsų nurodytas vietas, mūsų žiniomis, informaciją apie Jūsų naudojimą (visų pirma Jūsų kompiuterio IP adresą) galima perduoti į „Google LLC“ serverį JAV ir ten išsaugoti. Asmens duomenų tvarkymas naudojant techniškai būtinus slapukus ir Jūsų IP adresą remiasi BDAR 6 str. 1 d. 1 psl. f punktu tuo pagrindu, kad mūsų sukurtas tinklalapis Jums būtų kuo tinkamesnis. Su tolimesniu „Google LLC“ vykdomu duomenų tvarkymu mes nesusiję. Jei norite naudotis serveriu, taip pat perskaitykite „Google Maps“ naudojimo nuostatas. „Google Maps“ naudojimo sąlygas rasite adresu: https://www.google.com/intl/de_de/help/terms_maps/ .

Išsamios informacijos apie „Google“ duomenų apsaugą rasite adresu:https://policies.google.com/privacy. Jei nesutinkate, kad „Google LLC“ tvarkytų Jūsų duomenis, nesinaudokite žemėlapiu arba savo naršyklėje išjunkite „Java Script“ funkciją, kad matytumėte tik ribotą vaizdą.

„WiredMinds“

Rinkodaros ir optimizavimo tikslais šiame tinklalapyje naudojami „WiredMinds AG“ (www.wiredminds.de) produktai ir paslaugos. Duomenys renkami, tvarkomi ir saugomi, iš kurių sukuriami naudojimo profiliai naudojant pseudonimą. Kai tik įmanoma ir prasminga, naudojimo profiliai yra visiškai anonimiški. Tam gali būti naudojami slapukai. Slapukai yra maži tekstiniai failai, saugomi lankytojo interneto naršyklėje ir padeda atpažinti interneto naršyklę.

Surinkti duomenys, kuriuose gali būti ir asmens duomenų, perduodami „WiredMinds“ arba tiesiogiai paimami iš „WiredMinds“. „WiredMinds“ gali naudoti informaciją, kuri paliekama apsilankius tinklalapiuose, kad būtų sukurti anoniminiai naudojimo profiliai. Tokiu būdu gauti duomenys be atskiro susijusio asmens sutikimo nebus naudojami identifikuoti šį tinklalapį aplankiusį asmenį ir jie nebus priskirti prie pseudonimo turėtojo asmens duomenų. Jei renkami IP adresai, jie bus iškart po surinkimo anonimizuoti ištrinant paskutinį skaičių bloką.

Bet kada galima paprieštarauti duomenų rinkimui, apdorojimui ir saugojimui ateityje. Neįtraukti tinklalapio stebėjimo.

Kontaktinė forma

Su mumis galite susisiekti per internetinę formą. Jei norite naudoti mūsų kontaktinę formą, mums reikia Jūsų vardo, adreso ir el. pašto adreso. Galite nurodyti kitą informaciją, tačiau ji nėra privaloma.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas yra BDAR 6 str. 1 d. 1 psl. f punktas. Jūsų duomenis naudojame tik Jūsų užklausos apdorojimui.

Jūsų kaip vartotojo teisės

BDAR dėl Jūsų asmeninių duomenų apdorojimo Jums kaip tinklalapio naudotojui suteikia tam tikras teises:

1. Teisė į informaciją (BDAR 15 str.):

Jūs turite teisę prašyti patvirtinti, ar tvarkomi asmens duomenys; jei gaunamas tvarkymo patvirtinimas, Jūs turite teisę gauti informaciją apie tokius asmens duomenis ir apie BDAR 15 straipsnyje atskirai nurodytą informaciją.

2. Taisymo ir panaikinimo teisė (BDAR 16 ir 17 str.):

Jūs turite teisę pareikalauti iš karto ištaisyti neteisingus Jūsų asmens duomenis, o jei reikia, papildyti neišsamius asmens duomenis.

Jūs taip pat turite teisę reikalauti, kad su Jumis susiję asmens duomenys būtų nedelsiant ištrinti, jei taikoma viena iš BDAR 17 straipsnyje išvardytų priežasčių, pvz., jei duomenys nebėra reikalingi siekiamiems tikslams.

3. Teisė į duomenų tvarkymo apribojimą (BDAR 18 str.):

Jūs turite teisę reikalauti apriboti duomenų tvarkymą, jei išpildoma viena iš BDAR 18 straipsnyje išvardytų sąlygų, pvz., jei prieštaravote duomenų apdorojimui kurio nors tikrinimo metu.

4. Teisė į duomenų perkeliamumą (BDAR 20 str.):

Tam tikrais atvejais, kurie atskirai išvardyti BDAR 20 str., turite teisę gauti su Jumis susijusius asmeninius duomenis struktūrizuotu, bendrai naudojamu ir mašininiu būdu nuskaitomu formatu arba prašyti perduoti šiuos duomenis trečiajai šaliai.

5. Prieštaravimo teisė (BDAR 21 str.):

Jeigu duomenys renkami remiantis 6 str. 1 d. 1 psl. f punktu (duomenų tvarkymas siekiant apsaugoti teisėtus interesus), Jūs turite teisę bet kuriuo metu prieštarauti duomenų tvarkymui dėl priežasčių, atsirandančių dėl Jūsų konkrečios padėties. Tuomet mes asmeninių duomenų daugiau nebetvarkome, nebent būtų akivaizdžių įtikinamų teisėtų priežasčių tvarkyti duomenis, kurie yra svarbesni už duomenų subjekto interesus, teises ir laisves, arba tvarkymas yra skirtas teisiniams reikalavimams tvirtinti, vykdyti ar ginti.

6. Teisė apskųsti priežiūros institucijai

Remiantis BDAR 77 str. Jūs turite teisę apskųsti priežiūros institucijai, jeigu manote, kad su Jumis susijusių duomenų tvarkymas pažeidžia duomenų apsaugos nuostatas. Skundą galima teikti visų pirma priežiūros institucijai, veikiančiai šalyje narėje, kurioje yra Jūsų buvimo vieta, darbo vieta, arba kurioje tariamai padarytas pažeidimas.

Duomenų apsaugos priežiūros įstaigos kontaktiniai duomenys

Mūsų įmonės duomenų apsaugos įgaliotasis asmuo mielai suteiks Jums informacijos arba priims pasiūlymus dėl duomenų apsaugos:

Dr. Uwe Schläger
datenschutz nord GmbH
Konsul-Smidt-Straße 88
28217 Bremen
Web: www.datenschutz-nord-gruppe.de
E-Mail: office@datenschutz-nord.de
Telefon: 0421 69 66 32 0