Krone Profi Liner

Ettevõte

Ettevõtte KRONE areng.

Eeskujulik tootekvaliteet õiglase hinnaga, erakordne uuenduslikkus, kõrgetasemeline teenindus ja kliendilähedus – need punktid tähistavad pereettevõtte Krone edulugu.

Kuidas kõik algas: 1906. aastal pärisid sepameister Bernhard Krone ja tema naine Anna väikese talu ja võõrastemaja Emslandi maakonnas Spelles. Seepärast lahkusid nad oma elukohast Ochtrupis, kus oli Bernhard Krone juba alates 1897. aastast iseseisva sepana tegutsenud, ning kolisid Spellesse. Samal ajal kui Anna Krone hoolitses väikese talu ja kõrtsi eest, ehitas Bernhard Krone Spellesse külasepikoja. Kuuldused tema tööoskustest levisid kiiresti ja varsti kuulusid ta klientide hulka mitte üksnes Spelle, vaid ka naaberkülade talunikud.

Ka teine põlvkond näitas meistrioskusi ja tohutut uuenduslikkust ning esitles kiiresti oma meistriteoseid. Vahepeal oli tellimuste arv nii suur, et ületati Spelle vabriku mahud.

Seetõttu omandati 1963. aastal Werltes kinnistu, kuhu rajati teine tehas. Siin hakkas KRONE tootma esmalt põllumajandushaagiseid, platvormkärusid ja kallurhaagiseid. Põllumajandushaagiste vähenenud müügi tõttu otsustati 1970. a korraldada Werlte tehase tootmine ümber maanteetranspordi haagistele ja poolhaagistele. Tootmispädevus ja sisseostu oskusteave oli haagiste jaoks olemas ning sõidukite ja maanteeveo transpordimahutite turg õitses. Nii tekkis teine tugisammas – tarbesõidukite tootmine.

Praeguseks on neljas põlvkond ettevõtte juhtimise üle võtnud, aga KRONE väärtused on jätkuvalt kõigutamatud: klient, töötajad, ühiskond. Just selles järjestuses.

Do you have questions?

Please use the contact form Contact form
Or find a contact person in your area