Filozofia i zrównoważony rozwój

Filozofia i zrównoważony rozwój

Najważniejszym celem jest przyszłość.

Przedsiębiorstwo, które transportuje przyszłość, troszczy się już dzisiaj o jutrzejszy świat. Ochrona środowiska naturalnego stanowi dla branży transportowej ważny temat. Jest to coraz bardziej podkreślane przez Zrzeszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA). Już od wielu lat zwracamy uwagę w firmie KRONE na zrównoważony rozwój przy produkcji naczep i z tego względu projektujemy nie tylko przyszłościowe produkty, które pod względem ekologii i ekonomii wyznaczają nowe trendy. Również zasady zrównoważonego rozwoju pozostają w centrum naszych dążeń.

Ochrona środowiska we wszystkich aspektach – w takich obszarach, jak rozwój, produkcja i dystrybucja pojazdów użytkowych, stosujemy certyfikowany system zarządzania środowiskiem. Konsekwentnie dbamy o redukcję emisji spalin, hałasu i zapachów, a także zminimalizowanie odpadów i ścieków. W naszym przedsiębiorstwie utrzymujemy zużycie energii i wody na możliwie niskim poziomie i wykorzystujemy dodatkowo urządzenia do odzyskiwania energii i ciepła. Ściśle przestrzegamy wszystkich wartości środowiskowych, aby tworzyć wartości porównawcze i rozpoznawać słabe punkty.

Produkty, które chronią przyszłość – przy tworzeniu koncepcji naszych produktów w centrum naszego zainteresowania znajduje się również aspekt ekologiczny. Kilka przykładów: Wydajność transportowa. Im więcej można załadować do naczepy, tym mniej naczep musi poruszać się po drogach. Mechanizm jezdny i nadwozie. Tutaj wykorzystujemy potencjały oszczędności w zakresie oporu powietrza i oporu toczenia. Akustyka: Staramy się redukować hałas opon oraz hałas występujący podczas prac przeładunkowych. Izolacja: W naszych nadwoziach furgonowych lepszą izolację, a tym samym mniejsze zużycie energii zapewnia przede wszystkich technologia Duoplex. Aby nasze naczepy były w najdrobniejszym szczególe wydajne pod względem energetycznym, staramy się, aby nawet zawieszenie czy instalacja oświetleniowa były przyjazne dla środowiska.

Świat jutra jest dla nas priorytetem – także w najbliższych latach firma KRONE wyznaczyła sobie cele ekologiczne. Dlatego o szczegółową dokumentację wszystkich istotnych danych dbają nie tylko pełnomocnicy ds. środowiska. Także kadra zarządzająca osobiście zajmuje się kwestiami ekologicznymi w firmie Krone.