Grupa Krone Buduje Nowe Centrum Walidacji Future Lab

Grupa Krone Buduje Nowe Centrum Walidacji Future Lab

28. luty 2019

OFICJALNE WBICIE ŁOPATY W PARKU PRZEMYSŁOWYM W LINGEN

Dziś w Parku Przemysłowym w Lingen oficjalnie wbito łopatę z okazji rozpoczęcia budowy nowego centrum walidacji Krone. Bernard Krone, wspólnik zarządzający Grupy Krone, wyjaśnia ideę przyświecającą budowie centrum. „Zdecydowaliśmy się na skoncentrowanie naszych działań w zakresie walidacji w ramach Grupy Krone. W tym celu budujemy w Lingen Krone Future Lab służące do zabezpieczenia technicznego wszystkich powstających produktów Krone, a także obsługi specyficznych dla danego kraju homologacji pojazdów i maszyn”. Inne ważne obszary to precyzyjne dowody trwałości dla pojazdów, maszyn i osi oraz opracowywanie koncepcji jazdy autonomicznej.

„W ramach różnych obszarów działalności Grupy Krone istnieje wiele punktów stycznych, dlatego poprzez połączenie kompetencji w wielu miejscach osiągniemy efekt synergii”, dodał Krone. Ponadto za Lingen przemawia znakomita infrastruktura z bezpośrednim połączeniem z autostradą A31 oraz kampus Lingen, oddział szkoły wyższej w Osnabrück, z którą firma Krone intensywnie współpracuje.

Nowe centrum Krone Future Lab powstaje na powierzchni blisko 13 hektarów. Plan przewiduje budowę hali maszyn z warsztatami oraz hali testów ze stanowiskami kontrolnymi i pomieszczeniami biurowymi. Budując centrum walidacji, firma Krone dostosowuje się do coraz surowszych wymogów ustawowych oraz rosnących wymagań w zakresie jakości, funkcjonalności i obsługi wytwarzanych produktów. Wartość inwestycji Grupy Krone w Future Lab w pierwszym etapie opiewa na ok. 20 mln euro.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji:

Simon Richenhagen
Telefon: +49 5951 209-0
E-Mail: Simon.Richenhagen@krone.de