Udana Współpraca Krone i Liebherr

Udana Współpraca Krone i Liebherr

15. marzec 2019
  • Współpraca łączy kompetencje w zakresie rozwiązań chłodniczych firmy Liebherr z wieloletnim doświadczeniem firmy Krone w zakresie produkcji, sprzedaży i serwisu naczep chłodniczych.
  • Wyjątkowa technologia umożliwia osiągnięcie optymalnych efektów chłodniczych w transporcie drogowym towarów z kontrolowaną temperaturą.

Firmy Krone i Liebherr nawiązały współpracę w zakresie opracowywania, sprzedaży i serwisu agregatów chłodniczych. Oba przedsiębiorstwa podpisały odpowiednią umowę kooperacyjną. W ramach tego porozumienia firma Liebherr będzie opracowywać, produkować i dostarczać agregaty chłodnicze, które znajdą zastosowanie w transporcie drogowym z kontrolowaną temperaturą. Krone będzie montować je w swoich naczepach chłodniczych i oferować klientom w pakiecie. Ponadto dzięki swojej rozbudowanej sieci serwisowej w Europie Krone będzie w stanie zaoferować kompetentne usługi w zakresie konserwacji i napraw oraz szybkie zaopatrzenie w części zamienne do nowego innowacyjnego układu chłodzenia Celsineo.

Dzięki opatentowanej przez Liebherr koncepcji systemowej użytkownik dysponuje nowoczesnym i przyszłościowym rozwiązaniem. Zupełnie nowa konstrukcja modułowa gwarantuje najwyższą dostępność, ekonomiczność i łatwość serwisowania. Dla Krone i Liebherr najważniejsza jest maksymalna korzyść dla klienta, a nowy układ chłodzenia to efekt ich wieloletniego doświadczenia i wiedzy.

„Obie firmy uzupełniają się pod względem swoich mocnych stron, przewagi technologicznej i udziałów w rynku”, mówi Josef Gropper, Managing Director & COO, Liebherr Aerospace & Transportation SAS. „W nowym produkcie dostosowaliśmy nasze rozległe know-how w zakresie układów chłodzenia i klimatyzacji w samolotach i pojazdach szynowych do specjalnych wymagań transportu drogowego towarów. Wyjątkowa technologia sprawia, że urządzenie to jest dowodem dużej innowacyjności firmy Liebherr”.

Bernard Krone, wspólnik zarządzający Grupy Krone, podkreśla: „współpraca z Liebherr w obszarze chłodzenia transportu to dla Grupy Krone kolejny etap konsekwentnego ukierunkowywania się na potrzeby klientów i wymogi rynków międzynarodowych. Skupiamy się zarówno na realizacji strategii naszej firmy polegającej na rozszerzaniu zakresu usług w Europie, jak i na implementacji nowych modelów biznesowych dla naszych klientów”.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji:

Simon Richenhagen
Telefon: +49 5951 209-0
E-Mail: Simon.Richenhagen@krone.de