KRONE ZDOBYWA NAGRODĘ GREEN TRUCK TRAILER INNOVATION

KRONE ZDOBYWA NAGRODĘ GREEN TRUCK TRAILER INNOVATION

04. czerwiec 2019

Firma Krone wczoraj wieczorem zdobyła nagrodę Award Green Truck Trailer Innovation za Smart Capacity Management. W ten sposób jury uhonorowało podniesienie wydajności transportowej, które jest możliwe dzięki Smart Capacity Management. Nagrodę odebrał Dr. Frank Albers, dyrektor działu sprzedaży i marketingu, reprezentujący cały zespół Krone.

Krone Smart Capacity Management jest platformą wymiany informacji powiązaną z giełdą transportową, w której cyfrowe dane są odbierane od nadawcy, a następnie przekazywane do firmy transportowej oraz odbiorcy towaru – i odwrotnie. Na podstawie cyfrowych danych z systemu telematycznego Krone zamontowanego w naczepie w połączeniu z elektronicznym układem hamulcowym, funkcją wykrywania dostępnej przestrzeni ładunkowej i czujnikami nośników ładunku ustalana jest aktualnie dostępna ładowność i powierzchnia ładunkowa, rodzaj i ilość towaru oraz aktualna lokalizacja – dane te są następnie porównywane w czasie rzeczywistym z informacjami pochodzącymi z ogłoszeń zleceniodawców z giełd transportowych. Firma spedycyjna otrzymuje dodatkowe propozycje transportu towarów na zasadzie „albo-albo”, które są wyświetlane w portalu telematycznym Krone w celu rezerwacji. W przypadku rezerwacji zlecenia przewozu cyfrowe dane listu przewozowego są przesyłane bezpośrednio podczas jazdy naczepy do systemów ERP stron uczestniczących w przesyłce. W ten sposób optymalnie wykorzystuje się możliwości naczepy i zwiększa wydajność transportową, tzn. unika pustych przebiegów, wykorzystuje dostępne zasoby ładunkowe i ogranicza emisję CO2. Smart Capacity Management firma Krone zaprezentuje również w dniach 4–7 czerwca na targach branżowych „transport logistic” w Monachium.

Nagroda Award Green Truck Trailer Innovation (naczepy/przyczepy) została przyznana po raz pierwszy w przeddzień „transport logistic 2019”; w skład jury wchodzą redaktorzy renomowanych czasopism branżowych VerkehrsRundschau i Trucker.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji:

Simon Richenhagen
Telefon: +49 5951 209-0
E-Mail: Simon.Richenhagen@krone.de