Krone Profi Liner

Przedsiębiorstwo

Historia przedsiębiorstwa KRONE.

Wzorowa jakość produktów w uczciwej cenie, innowacyjność, działanie ukierunkowane na jakość obsługi oraz bliski kontakt z klientem – te cechy charakteryzują historię sukcesu przedsiębiorstwa rodzinnego Krone.

Jak to się zaczęło: w 1906 roku mistrz kowalstwa Bernard Krone wraz ze swoją żoną Anną odziedziczył niewielkie gospodarstwo rolne i gospodę w miejscowości Spelle w powiecie Emsland. Dlatego opuścili oni swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania w Ochtrup, gdzie Bernhard Krone już od 1897 roku pracował jako kowal, i przeprowadzili się do Spelle. Podczas gdy Anna Krone dbała o niewielkie gospodarstwo i zajazd, Bernhard Krone wybudował w Spelle wiejską kuźnię. W okolicy szybko rozeszła się wieść o jego zdolnościach rzemieślniczych i wkrótce jego klientami byli nie tylko chłopi z jego wsi, ale także z sąsiednich miejscowości.

Umiejętności te potwierdziły się także w drugim pokoleniu, a wyjątkowy talent do innowacyjności umożliwił stworzenie własnych konstrukcji. Liczba zleceń rosła tak szybko, że wkrótce fabryka w Spelle zaczęła pękać w szwach.

Dlatego w 1963 roku zakupiono teren w Werlte, na którym wybudowano drugi zakład. Tutaj firma KRONE zaczęła produkować przyczepy rolnicze, wózki platformowe i przyczepy wywrotki. Ze względu na spadek sprzedaży przyczep rolniczych w 1970 roku zdecydowano się na przestawienie produkcji w zakładzie Werlte na przyczepy i naczepy do transportu drogowego towarów. W firmie posiadano już kompetencje produkcyjne i wiedzę w zakresie zaopatrzenia, a rynek pojazdów i kontenerów transportowych do transportu drogowego przeżywał rozkwit. I tak powstał drugi filar – produkcja pojazdów użytkowych.

Obecnie kierownictwo firmy jest w rękach czwartego pokolenia, ale wartości KRONE pozostały niezmienne: klient, pracownicy, spółka. Dokładnie w tej kolejności.

Masz pytania?

Wypełnij formularz kontaktowy Do formularza kontaktowego
Lub znajdź naszego przedstawiciela w swojej okolicy