Krone Multi Safe sistemi

MULTI SAFE SİSTEMİ

Güvenlik bu kadar pratik olabilir.

Emniyetiniz için daima yenilikler sunuyoruz. Multi Safe sistemimiz ile, taşımacılığı daha güvenli, pratik ve bu sayede daha verimli hale getiren mükemmel yenilikler geliştiriyoruz.

Önemli olan hususlar:

  • Yük emniyeti için mükemmel yenilikler.
  • Özel taşıma gereksinimleri için modüler sistem.
  • Pratik ve sağlam emniyet teknikleri.
  • Taşınacak yükün iyi istiflenmesi.
  • Esnek teknoloji sayesinde yüksek yükleme verimliliği.
  • Malların yüklenmesi sırasında belirgin bir zaman tasarrufu.
  • Daha fazla emniyet ve verimlilik ile ekonomikliğin arttırılması.
  • Maksimum güvenirlik ve uzun ömürlülük.
Multı Lock / Multı Block.
Multı Lock / Multı Block.

Multi Lock dış çerçeve her bir araç yanı için

yaklaşık 130 bağlama deliğine sahiptir ve her bir bağlama deliği başına 2.000 daN (~kg) ile yüklenebilir, burada 1.000 mm'lik bir uzunluktaki yükleme, toplamda 8.000 daN (~kg) olabilmektedir. KRONE'nin sağlam Multi Block yükleme kirişi ile şimdi taşıma işlemi çok daha emniyetli. 22 bağlama deliği olan çelik kiriş sürüş yönüne çapraz bir şekilde yükleme alanı üzerinde bulunur ve Multi Lock dış çerçeveye oturur. Bu şekilde, aynı zamanda hem yük için sağlam bir dayanma kenarı olarak hem de germe kemerleri için ek bir sabitleme elemanı olarak görev yapar. Multi Block yükleme kirişi 80 mm genişliğinde ve 130 mm yüksekliğindedir. Böylece Multi Lock dış çerçeve ile kombine olarak 3.000'den fazla bağlama imkanı oluşmaktadır.

Multı Wall.
Multı Wall.

Multi Wall sistemi size treyler içerisinde ek bir ön panel sunar (8.000 daN alan yüküne kadar dayanıklı). Takılır borular Multi Block pabucu içine yerleştirilir ve Multi Lock çerçevesinde yanal olarak gerilir. Takılabilir alüminyum enine kirişler değişken ön panelinizi tamamlar.

Multı Fıx.
Multı Fıx.

Yenilikçi Multi Fix sistemi boruları, yuvarlak çelikleri veya sacları son derece hızlı bir şekilde emniyete alır (25 ton yükleme ağırlığına kadar). Kolay monte edilebilen mesnet kirişler, hareketli pabuçlar, destek kirişleri, destek boruları ve bir veya iki emniyet ağı ve Multi Lock dış çerçeve kombinasyonu ile zahmetsiz bir şekilde ideal olarak emniyet altına alınmış çelik nakliyelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Multı Block Paper.
Multı Block Paper.

Kağıdı istediğiniz gibi şekillendirmek için. Multi Lock-/Multi Block kombinasyonu çerçevesinde bir Multi Block Paper ile standart treylerlerdeki yatay kağıt rulolarını da birkaç el hareketi ile sabitleyebilirsiniz.

Multı Lash.
Multı Lash.

Multi Lash, germe kemerlerinde tüm kanca formlarının evrensel olarak kullanılmasını mümkün kılar. Döner germe halkaları bir germe kemerinin dış çerçevenin üstüne takılmasını sağlar ve böylece oldukça düz bir yapıya sahip olan yükler de emniyet altına alınabilir. 

Bu germe halkalarının esnek yerleşimi, Multi Lock dış çerçevede bulunan deliklerin istenen bir pozisyonuna kolayca vidalanabildikleri için son derece yenilikçi bir yapıya sahiptir. Dönebilir olmaları zeminin yanında bir park pozisyonuna izin verir ve böylece engelsiz bir yükleme ve boşaltma işlemi sağlar. Bu uygulama hem sürgülü perdelerde, hem de panel duvar araçlarda mümkündür. Multi Lash 2.000 daN'ye kadar dayanıklıdır.

Multı Flex.
Multı Flex.

Zincir adaptörü de germe kemerleri ve germe zincirlerinde değişik kanca türlerinin kullanılmasını mümkün kılar. Bu işlemde bu parça vidalanmaz, aksine kancaları sayesinde Multi Lock dış çerçeveye takılır. Bu sayede, değişken bir şekilde bütün yükleme uzunluğu boyunca kullanılabilir. Düz yapısı panel duvar araçlarda da kullanılmasına izin verir. Maks. 4.000 daN'ye kadar dayanıklıdır.

Multı Flex Flat.
Multı Flex Flat.

Yassı germe için zincir adaptörü, bir germe kemerinin dış çerçevenin üstüne takılmasını mümkün kılar ve böylece oldukça düz bir yapıya sahip olan örneğin ağır sac paketleri gibi yükler de emniyet altına alınabilir. Zincir adaptörü esnek olarak aracın tamamı boyunca Multi Lock dış çerçeve içerisine - hem sürgülü perde hem de panel duvarlı araçlarda - asılabilmektedir. Adaptör aynı anda iki bağlama deliğine birden sabitlendiğinden maksimum yüklenebilirliği 4.000 daN'dır.

Multı Screw.
Multı Screw.

Kaynaklanmış versiyonun aksine vidalanabilir Multi Screw palet dayama elemanları hızlı ve güvenli bir şekilde dış çerçeveye vidalanabilmektedir. Bu bir ekleme yapılması gerekli olduğunda bile esnek bir kullanıma izin vermektedir.

Multı Reel.
Multı Reel.

Multi Reel özel olarak kablo tamburlarının (17 ton ağırlığa kadar) emniyete alınması için geliştirilmiştir. KRONE Paper Liner için tasarlanmıştır ve zemindeki delik sıralarını, üzerine taşıma kamalarının monte edildiği adaptör plakalarının fikslenmesi için kullanmaktadır.

Multı Belt.
Multı Belt.

Araç dış çerçevesine sabit olarak bağlı bir germe kemeri, ilave bir tel kancası ile donatılmıştır ve bu şekilde sabit dayanak ve ilave tel kancası arasındaki mesafenin yarıçapında arttırılmış bir kullanım alanı elde etmektedir.

Multı Raıl.
Multı Raıl.

Yeni, zeminin ortasına entegre edilmiş yapı malzemesi römorklarına yönelik fiksleme kızağı, aracı boylu boyunca geçmektedir. Fiksleme kızağı her 100 mm'de bir, her biri 2.000 daN germe yüküne sahip iki germe noktasına sahiptir, burada 1.000 mm'lik bir uzunlukta yük toplam 8.000 daN olabilir.

Multı Strap.
Multı Strap.

Multi Strap yük uzunluğunun tamamı boyunca kaydırılabilir bir germe kemeri sistemidir, bu sistem sürücünün yük emniyeti için germe kemerleri kullanımını ciddi oranda kolaylaştırır. Treylerin tavanının altında özel hareket elemanlarında tutulan kemerler zeminden bir germe tertibatı üzerinden kısa bir süre içerisinde gerekli olan pozisyona sürülebilmektedir. Bunun için sürgülü tentenin tek taraflı olarak açılması yeterlidir. Yükleme sonrasında germe kemerleri derhal kullanılabilir durumdadır ve yük kısa sürede emniyete alınabilir. İhtiyaç duyulmayan kemerler yerden tasarruf ettirecek şekilde ön panelde bir tutucu arkasına kaldırılabilir, böylece yükleme alanı erişime açık tutulur. Germe kemerlerinin çözülmesinden sonra bunlar genişleme halatları ile tavanın altındaki park pozisyonlarına geri çekilirler. Maksimum yük genişliği her zaman kullanılabilir durumdadır. Yükün boşaltılmasından sonra germe kemerlerinin rulo yapılıp kaldırılmasına gerek yoktur ve bunlar bir sonraki kullanım için kullanıma hazır durumdadır.

Multı Tyre Comfort.
Multı Tyre Comfort.

Multi Tyre Sistemi ile Krone, bugüne kadar oldukça zor bir işlem olan tekerlek nakliyelerini ciddi oranda kolaylaştıran ve hızlandıran sertifikalı bir araç lastiği yük emniyeti sunmaktadır. Bu sistemin temelini bu kullanım amacı için geliştirilmiş olan, çift duvarlı, her birinde entegre edilmiş beş adet dikey hafif metal profilin dört adet yanal payanda alanına geçtiği yan branda oluşturmaktadır. Buna her biri için iki adet, araç boyunun tümü boyunca uzanan ve her bir tarafta bulunan özel emniyet halatlarının kullanımı eklenmektedir. KRONE Multi-Tyre konsepti sayesinde bir çapraz germe sadece kısmi yüklemelerde arkadaki yük emniyeti için gerekli olmaktadır.