Krone Uzun TIR

Uzun TIR

Daha fazla yüklenme, daha az tüketim.

Uzun tırımız verimli ve ekolojik bir mal taşımacılığını temsil etmektedir. Geçtiğimiz on yıllar boyunca sürekli olarak geliştirdiğimiz bir konsepti temel almaktadır. Bugün bu ticari araç kombinasyonu, ağır vasıta başına mümkün olan en iyi kullanımı sunar ve trafik yoğunluğunun azaltılması için tonkilometre başına daha az yakıt tüketimi ve zararlı madde emisyonu sağlar.

Taşıma verimliliğinin artırılması - Taşımaların yaklaşık olarak %80'inde sınırlayıcı olan faktör ağırlık değil, yükleme hacmidir. Uzun tır gibi yenilikçi araçlar mal taşımacılığında ve nakliye zincirlerinde verimliliğin artırılmasına önemli bir katkı sağlamaktadır. Çünkü bunlar daha az sürüşü, daha düşük bir yakıt tüketimini ve bu sayede de daha az emisyon oluşumunu mümkün kılarlar.

Uzun tırımız günümüzde artık İskandinavya'da on yılı kapsayan bir tecrübeyi geride bırakmıştır. 25,25 m'lik uzunluk ve 150 m3'e varan yükleme hacmi ile uzun tır size % 50'ye kadar daha fazla bir yükleme hacmi sunmaktadır. Ekipman, teknik olarak teknolojinin son seviyesindedir. Böylece örneğin çekici bir şeritte kalma ve bir fren asistanına sahiptir. Dorseler bir elektronik fren sistemine (EBS) entegre edilmiş bir stabilite programına (RSS), münferit bir aks yükü göstergesine ve bir geri sürüş kamerasına sahip olacak şekilde donatılmıştır.

Ayrıca uzun ağır vasıta özellikle modüler konsepti ile ön plana çıkmaktadır. En çok kullanılan sistem, sabit veya değişken üst yapılı motorlu araç ve zamanında bizim tarafımızca geliştirilmiş olan bir dorsenin takıldığı Dolly kombinasyonudur. Yasal olarak şart koşulan virajların alınabilmesi için (BO güç devresi) Dolly etkin yönlendirmeli bir ön aksa sahiptir.

İLK BAKIŞTA SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  • Daha az trafik oluşumu sayesinde yollar üzerindeki yükün azaltılması.
  • Tonkilometre başına daha az yakıt tüketimi.
  • %50'ye kadar daha fazla yükleme hacmi.
  • %30'a kadar CO2 tasarrufu.

Diğer özellikler

Sorularınız mı var?

İletişim formunu kullanabilirsiniz İletişim formuna git
Veya yakınınızdaki bir müşteri temsilcisi ile bağlantı kurabilirsiniz

DATA SHEETS

Information on the data sheets can be found here: