Krone Profi Liner

Şirket

KRONE şirketinin gelişimi.

Adil bir fiyata örnek nitelikte bir ürün kalitesi, sıra dışı bir yenilikçi güç, kendisini kanıtlamış bir hizmet anlayışı ve yaşanmakta olan müşteriye yakınlık - bu hususlar bir aile şirketi olan KRONE'nin başarı hikayesinin en belirgin unsurlarıdır.

Her şeyin başlangıcı: 1906 yılında demirci ustası Bernhard Krone ve eşi Anna'ya miras olarak küçük bir çiftlik ve Spelle'de bir konuk evi kaldı. Bu nedenle Bernhard Krone'nin 1897 yılından beri demirci olarak çalıştığı Ochtrup'tan ayrılıp Spelle'ye taşındılar. Anna Krone küçük çiftlik ve konuk evi ile ilgilenirken Bernhard Krone de Spelle'de bir küçük bir demirci atölyesi kurdu. Sanatındaki becerisi kısa sürede etraftan duyuldu ve bu nedenle çok kısa bir süre içerisinde sadece Spelle'deki çiftçiler değil, çevre köylerden de insanlar müşterileri arasında yer almaya başladı.

İkinci nesil de bu alandaki yeteneğini ve ciddi orandaki yenilikçi gücünü kanıtladı ve büyük bir hızla kendi konstrüksiyonlarını sunmaya başladı. Bu sırada sipariş durumu öylesine iyiydi ki, Spelle'deki fabrikanın kapasiteleri yeterli gelmemeye başladı.

Bu nedenle 1963 yılında Werlte'de bir arazi satın alınarak buraya ikinci bir tesis kuruldu. KRONE burada öncelikle tarımda kullanılan römorkların, platform araçlarının ve damperli römorkların üretimine başladı. Tarımda kullanılan römorkların satışlarının gerilemesi nedeniyle 1970 yılında Werlte fabrikasındaki üretimi karayolu taşımacılığında kullanılan römork ve dorselere yönlendirme kararı alınmıştır. Üretim uzmanlığı ve dorseler ile ilgili satın alma know-how'u zaten mevcuttu ve karayolu taşımacılığında kullanılan araç ve taşıma kasaları ile ilgili pazar çok hareketliydi. Bu şekilde ikinci ana faaliyet alanı oluştu - ticari araç üretimi.

Artık şirketin yönetimini dördüncü nesil devir aldı, ancak KRONE değerleri sarsılmaz bir şekilde belirlenmiş durumda: Müşteri, çalışanlar, şirket. Tam da bu sıralamayla.

Sorularınız mı var?

İletişim formunu kullanabilirsiniz İletişim formuna git
Veya yakınınızdaki bir müşteri temsilcisi ile bağlantı kurabilirsiniz