Krone Cool Liner Pharma

COOL LINER FARMA

Alman ilaç yasası ilaçların veya eczacılık ile ilgili maddelerin depolanması ve taşınması ile ilgili gereklilikleri detaylı olarak tanımlamaktadır: § 7 altında şu ifade yer alır: "Başlangıç maddeleri, ara ve nihai ürünler ile numuneler kaliteleri olumsuz etkilenmeyecek ve karıştırmalar önlenecek şekilde depolanmalıdır. Depolama ve taşıma ile ilgili kritik parametreler kontrol edilmeli ve kayıt altına alınmalı, böylece de gereklilikler ile uyumlu olduğu teyit edilmelidir. […] Saklama koşulları ve taşıma koşulları içeriğin kalitesi olumsuz olarak etkilenmeyecek şekilde oluşturulmuş olmalıdır.“

Yasal olarak belirlenmiş olan bu gereklilikleri Cool Liner Farma örnek oluşturacak şekilde yerine getirmektedir. Pharmaserv GmbH & Co. KG ile European Institute for Pharma Logistics GmbH tarafından verilmiş olan sertifikalar bu durumu ispat etmektedir. Pharmaserv KRONE aracını Lübtheen'deki üretim tesisinde belgelendirmektedir. Birkaç günlük bir fonksiyon testinde KRONE Telematik ile donatılmış olan Cool Liner'lar oldukça sert koşullar altında test edilmektedir. Bunun için, çok sayıda veri kayıtçısı araç gövdesinde önceden belirlenmiş olan konumlara yerleştirilmekte ve böylece sıcaklık verilerinin kesintisiz olarak izlenmesi garanti altına alınırken sıcaklığın üst yapı içerisindeki homojen dağılımının kanıtlanabilmesi sağlanmaktadır. Buna ek olarak KRONE Telematik Portalı üzerinden sürekli olarak harici bir gözetim ve kontrol de gerçekleştirilmektedir. Sonuç: Eczacılık endüstrisi tarafından talep edilen değerler, örneğin üst yapının iyi bir izolasyon değeri, homojen sıcaklık dağılımı ile malzeme seçiminde ve işlenmesinde özel hijyen gereklilikleri kusursuz bir şekilde yerine getirilmektedir.

Bunun yanında KRONE, Cool Liner için EIPL sertifikasını da sunabilmektedir. Bu belge European Institute for Pharma Logistics GmbH tarafından düzenlenmektedir, bu kurum eczacılık ile lojistik arasındaki kesişim noktasında bilgi transferi ve hizmetler alanında uzmanlaşmıştır. Eczacılık sertifikalı Cool Liner'ı KRONE muhtelif donanım versiyonları ile sunmaktadır. Böylece izolasyonlu yapı 60 mm veya 45 mm yan duvarlar ile temin edilebilmektedir. Soğutma cihazları hem Monotemp, hem de Multitemp donanımı ile monte edilebilmektedir. Carrier Vector 1950 T ile Thermon King SLXe 400 ve SLXe Spectrum (opsiyonel olarak her biri için ilgili ek buharlaştırıcı ile birlikte) modelleri temin edilebilmektedir.

İLK BAKIŞTA SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  • IQ (kurulum kalifikasyonu) ve OQ fonksiyon kalifikasyonu) için gerek kalmaz (normalde her araç için gereklidir).
  • Treylerin eczacılık uyumu açısından güvenliği.
  • Zaman ve masraf tasarrufu.
  • İhtiyaç halinde PQ desteği (performans kalifikasyonu).

Diğer özellikler

Sorularınız mı var?

İletişim formunu kullanabilirsiniz İletişim formuna git
Veya yakınınızdaki bir müşteri temsilcisi ile bağlantı kurabilirsiniz

DATA SHEETS

Information on the data sheets can be found here: