Krone Telematics Smart Collect

KRONE TELEMATICS

Smart Collect

Telematik ve teşhis birimi olan KRONE Smart Collect ticari araçlar (treyler, değiştirme köprüsü) ve internet portalları (örn. NicBase, FTP sunucusu...) arasındaki bağlantıyı kurar. Portal üzerinden aracın veya makinenin durum bilgileri sorgulanabilir ve işlemler uzaktan kontrollü olarak tetiklenebilir.

GPS, GSM/UMTS ve WLAN için gereken dahili antenlere alternatif olarak ürün çeşidi olarak harici antenler de kullanılabilir; böyle bir durumda bağlantı FAKRA fişleri üzerinden gerçekleştirilir. Dahili bir akü, besleme geriliminin kapalı olduğu durumlarda da en az bir ve dört haftaya kadar olan bir zaman aralığında (zaman aralığına bağlı) işletimin devam etmesini sağlar, bu sırada treylerin pozisyonu ve durumu portala aktarılmaya devam eder. Akü bakım gerektirmez, kullanım ömrü standart olarak on yıldır.

KRONE Smart Collect'in araçlara CAN veya ETHERNET üzerinden bağlanması makine durumunun kontrol edilmesini ve uzaktan teşhis yapılmasını mümkün kılar. Ek olarak veri kontrolü için bir uzun süreli giriş imkanı da bulunmaktadır. Dahili bir hızlandırma sensörü hareketleri tespit eder ve makine veya treyler için bir hırsızlık koruması olarak kullanılabilir.

KRONE Smart Collect alışılmışın dışındaki bir sıcaklık aralığı için kurgulanmıştır; -30 °C ile +70°C arasında.

Kullanım imkanı vardır

  • Soğuk taşımalar hakkındaki DIN EN 11838 uyarınca ticari araçlar ve treyler telematik sıcaklık kayıtçısı.
  • Uzaktan teşhis ve uzaktan bakım.
  • Filo kontrolü, mesafe ölçümü.
  • Hırsızlık koruması (hareket, Geo-Fencing).

Avantajlar

  • Kolay montaj ve bakım.
  • Kolay sistem entegrasyonu.