Krone buduje halę magazynową przy trasie E 233 w Herzlake

Inwestycja o wartości 8,5 miliona euro

Herzlake. Krone buduje w Herzlake, przy trasie europejskiej 233, halę magazynową o powierzchni 8500 metrów kwadratowych, przeznaczoną na części zamienne do wszystkich pojazdów użytkowych oferowanych przez Krone. Inwestycja pochłonie 8,5 miliona euro, a jej uruchomienie planowane jest na sierpień 2017. Powstanie 30 nowych miejsc pracy.

O tym, że przy Siemensstraße powstaje coś dużego, wiadomo od minionej jesieni: w październiku rozpoczęły się roboty ziemne, w listopadzie zaczęły pojawiać się na ziemi pierwsze elementy konstrukcyjne. Obecnie trzy z czterech ścian zewnętrznych posiadają już okładzinę.

Ze względu na jej wymiary przyszła hala będzie dobrze widoczna zarówno z trasy E 233, jak i z kilku miejsc w centrum Herzlake. Także Michael Rohmann, przyszły kierownik nowego centrum dystrybucji, może obserwować budowę ze swojego biura przy Boschstraße. „Teraz bywam na budowie raz lub dwa razy dziennie”, mówi i spogląda w stronę wschodniego obszaru przemysłowego.

Na terenie o powierzchni 38 000 m2, co odpowiada pięciu boiskom piłkarskim, powstaje hala o powierzchni 8500 m2 według planów biura architektonicznego Rücken & Partner. Wewnątrz znajdzie się miejsce na 17 500 europalet oraz 13 500 skrzynek na drobne części. Dwie dolne kondygnacje będą służyć jako powierzchnia magazynowa, natomiast górną kondygnację przeznaczono na pomieszczenia biurowe, do których przeprowadzi się zespół Michaela Rohmanna z Boschstraße.

Nowe centrum Krone Spare Parts Logistics będzie służyć jako magazyn wszystkich części zamiennych do wszystkich produktów marek Krone, Brüggen i gigant. Portfolio obejmuje własne osie do naczep Krone, przyczepy i nadwozia, a także podwozia kontenerowe, naczepy skrzyniowe i naczepy siodłowe z nadwoziem furgonowym, jak również pojazdy do usług kurierskich. Lokalizację magazynu w Herzlake wybrano także ze względów geograficznych, wyjaśnia Michael Rohmann. Ma to skrócić czas dojazdu, co z kolei ma znaczenie ze względów ekologicznych. Planowana rozbudowa trasy E 233 do czterech pasów stanowiła kolejny argument za budową hali w tym miejscu.

Roboty zewnętrzne mają potrwać do kwietnia. Zgodnie z dotychczasowymi planami na początku sierpnia wjadą do magazynu pierwsze ciężarówki z częściami. Na początku w magazynie znajdzie zatrudnienie 70 osób w obszarze administracji i logistyki magazynowej. Brüggen planuje zatrudnić dodatkowo 30 osób. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy do działu komisjonowania, przyjęcia i wydania towarów.


W przypadku pytań należy zwracać się do
Ingo Lübs: Tel. +49 (0)5951 209-249
lub e-mail: ingo.luebs@krone.de


Tel.: +48 61 / 8147211
© 2012 - 2018
Fahrzeugwerk Bernard KRONE GmbH & Co. KG
| Bernard-Krone-Straße 1
| D-49757 Werlte | Tel. +49 (0) 5951/209-0; Fax +49 (0) 5951/209-98 268
Facebook

Facebook

KRONE bei YouTube

YouTube

KRONE bei XING

XING