Krone Ice-Protect
Zapobiegawcza ochrona przed śniegiem i lodem na dachu naczepy

W Zimie dają się odczuć ujemne temperatury i nieoczekiwanie spada pierwszy śnieg. Dla właścicieli flot oznacza to konieczność przygotowania pojazdów do zimnej pory roku, ponieważ śnieg i tafle lodu spadające z dachu plandekowego stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Temu zagrożeniu jest w stanie zapobiec system Ice-Protect firmy Krone.

Wydajny system Ice-Protect Krone jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Steruje się nim bezpośrednio z poziomu pulpitu obsługowego zamontowanego na ścianie czołowej pojazdu. Naciśnięcie przycisku powoduje podniesienie dachu plandekowego o ok. 17,5 cm za pomocą węża powietrznego, dzięki czemu woda i śnieg zostają usunięte z jego powierzchni. Jest to sposób zapobiegania oblodzeniu plandeki dachowej. Przed rozpoczęciem jazdy wąż opuszcza się przyciskiem lub poprzez naciśnięcie hamulca – dach powraca do pierwotnego stanu.

„Tafle lodu spadające z dachów pojazdów ciężarowych zimą są nie tylko niebezpieczne, lecz stanowią poważny problem, z którym codziennie borykają się firmy spedycyjne. Rzadko kiedy na parkingach dostępne są środki pomocnicze, pozwalające kierowcy na usunięcie lodu przed odjazdem. System Ice-Protect Krone zapobiega gromadzeniu śniegu i lodu na plandece dachowej, przez co bezpieczeństwo w ruchu drogowym i bezpieczeństwo eksploatacji floty, a więc również poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu zwiększa się” – wyjaśnia Dr. Frank Albers, dyrektor sprzedaży krajowej i marketingu w firmie Krone, i dodaje, że ponadto zakup systemu Ice-Protect Krone może być dotowany w ramach pomocy „de minimis”.

System Ice-Protect Krone jest dostępny dla wszystkich naczep siodłowych z plandekami i można go oczywiście dodatkowo zamontować. System spełnia wymogi bezpieczeństwa niem. kodeksu drogowego StVZO (w szczególności §23 ust. 1) i posiada oczywiście certyfikat TÜV. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkowo niższe składki na ubezpieczenie przy zamontowanym systemie Ice-Protect. 


W przypadku pytań należy zwracać się do
Ingo Lübs: Tel. +49 (0)5951 209-249
lub e-mail: ingo.luebs@krone.de


Tel.: +48 61 / 8147211
© 2012 - 2018
Fahrzeugwerk Bernard KRONE GmbH & Co. KG
| Bernard-Krone-Straße 1
| D-49757 Werlte | Tel. +49 (0) 5951/209-0; Fax +49 (0) 5951/209-98 268
Facebook

Facebook

KRONE bei YouTube

YouTube

KRONE bei XING

XING